Bir Sayfa Seçin

Kendini Tanıma

Kendini Tanıma & Başkasını Anlama & İlişkileri Geliştirme

Prof. Dr. Erol Özmen

Erol Ozmen - Prof. Dr. Erol Özmen

Halen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Hizmetlerinde İletişim Anabilim Dalında görevli olan Erol Özmen 1962 yılında Polatlı’nın Sakarya Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Polatlı’da, ortaöğretimini Eskişehir Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Psikiyatri uzmanlık eğitimini İzmir Devlet Hastanesi’nde yaptı. 1995 yılında yardımcı doçent, 1996 yılında doçent, 2001 yılında profesör unvanını aldı.

Psikiyatride ilgi alanları arasında sağlık hizmetlerinde iletişim, sosyal psikiyatri ve psikodinamik psikiyatri bulunmaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan birçok makalesinin yanısıra meslektaşlarına yönelik “Organik Mental Bozukluklar”, “Geriatrik Psikiyatri”, “Genel Tıpta Psikiyatrik Sendromlar” ve “Genel Tıp ve Ruhsal Bozukluklar” adlı kitapların yazarları arasında yer almaktadır.

Ayrıca halka yönelik “Depresyon Hakkında Her Şey”, “Kendini Tanıma Rehberi”, “Geçinilmesi Zor İnsanlarla Geçinme Sanatı” ve “Burası Türkiye / Hiçbir Şeye Şaşırmayacaksın” adlı kitapların yazarıdır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

GZIGS - Prof. Dr. Erol Özmen
Kitap KTR - Prof. Dr. Erol Özmen
Burasi Turkiye 2 - Prof. Dr. Erol Özmen

Sağlık İletişimi Sempozyumu (SiS-2015)

Prof. Dr. Erol Özmen’in yazılarına ulaşmak için lütfen tıklayınız